....Efendim.....

....Efendim..... Empty ....Efendim.....

Mesaj Gönderi Zamanı  Paz 19 Nis. 2009, 17:39

EFENDİM...

Gönül bahçemde fırtınalar var yine Efendim..Acımadan düşerken yıkıp geçen yıldırımlarım var yine...
Gecenin durgun denizinde,yaşamın dalgalı kıyılarında beklerken,anladım ki,ben yine hasretim,tüten ruhumla...
Sağlam gördüğüm çürük ayakkabılarmış meğer,Sana götürür diye giyiverdiğim...Meğer o kadar ucuz değilmiş yolcu olmak...
Senden uzak gönlüm,sana varamayan yollarım ağlasın şimdi yokluğuna...
Göz kapaklarımın kapandığı karanlıklarda,seni göremeden geçen gecem ağlasın...
Gafletle ilerleyen bir saniyem ağlasın,sonu sana varmayan tul-u emellerim ağlasın şimdi sensizliğine...
Aşk,iki kişinin arasındaki eşitlenmeyen şeymiş meğer...Ne kadar büyüsede muhabbetim içimde,biliyorum,sen beni hep benim sevişimden daha çok seviceksin...
Ben göremesemde o nur cemalini,sen beni hep izliceksin,,,Öyle bir Ümmetim diceksin ki,bende o an hissedicem yokluğunda varlığını...
Ne zaman ki anladığımda gurbetliğimi,belki de o zaman kavuşma murat edicek gözlerim,gözlerinin seyrini...
Hani Züleyha için herşey Yusuf'tu...Herşeyin adı,her nesnenin manası Yusuf...
İşte onun gibi,benim içinde sensin Efendim kayıp hayatımın manası...
Şimdi kalbimi sana emanet ediyorum...Öyle bir yıka ki,arınsın senin ahirindeki tüm sevdalardan...
...
Hep bu hüzünlü gecelerde mürekkebi damlıyor kalemimin...Satırlar vefa etmiyor asla seni anlatmaya ve anımsatmaya...
Şu satırları gel birlikte dokuyalım...Ellerin değsin ellerime...Koy kalbini kalbimin üzerine...
"Ey aşkın binbir başlı vav hali,
Ey sonsuz kavram,gaflet vaktinde..
Gel gönlümün üstüne...
Usta bir hattatım ben,aşkı çizerim mekanlarda...
Aşk sığmaz ki bu ummana...
Vav olur gözlerim,bürünürüm canlara...
...
Bir hattatım,zamana vav çizmekteyim,
Hilalin dolunaya,dolunayın hilale dönüştüğü zamana..."
...
Bir yalnızlık bestesi eşliğinde,buğulu camımın ılık hüznü karşısında daha yarım bile olmamış bardağımın çatlaklarından sızan münacatım var şimdi dilimde,
sana ihtiyacım var Efendim

---ALINTI---

momobjk
momobjk

LEVEL 2

LEVEL 2

Erkek
Şuku : 6
Entry Puanı : 5699

Uyarı yok