İyilik Aşkı Buda

İyilik Aşkı Buda Empty İyilik Aşkı Buda

Mesaj Gönderi Zamanı  C.tesi 27 Haz. 2009, 17:19

Otobüs

Toplantıya iyice gecikmiştim.Aksilik o ya yolda koşuşturarak yürürken çiviye takılmıştım.Bu nedenle yeni aldığım kadife ceketim sökülmüştü.Hızlıca ilerliyordum.Terziye girdim.Sökük dikilmişti.Allah`tan usta terzi dikimini belli etmeyecek kadar ayrıntılı ve hızlı yapmıştı,sağolsun.Borcumu ödedim ve hızlıca ilerledim.

Otobüs durağına vardığımda yaşlı bir teyze panik içinde``niye gelmedi acaba?``diye mırıldanıyordu.``Neyin var teyzeciğim?``diye sordum.``Torunum hastahaneye yattı evladım.Birazdan ziyaret saatleri bitecek.Otobüste gelmedi.``dedi.Gideceği yer yolumun üstündeydi.Yalnız indikten sonra biraz yürümesi gerekiyordu.``teyzeciğim,hastahane yolumun üstünde.Yalnız biraz yürümen gerekli.Otobüsten inene kadar birlikte gideriz.Yürümen gereken yerden sonrasına da seni taksiye bindiririm.``dedim.``peki evladım.Sana yük olacağım,kusurama bakma.``dedi.

Otobüs gelmişti.Binmek için durakta sıra oluyorduk.Önde teyzeyle benim olmama rağmen arkadan gelen 3 genç bizi yok sayıp otobüse bindiler.Sırayı bozmuşlardı.``Ya sabır!``dedim ve moralimi bozmadım.Otobüse binmiştik.Teyzeyi bir koltuğa oturtup,akbil basmaya,şoförün yanına gittim.Teyzenin yanına döndüğümde yaşlı teyze ayakta,az önce sırayı bozan 3 genç ise teyzenin yerinde oturuyordu.``Burada teyze oturuyordu.Benim için sorun değil fakat teyzenin ayakta duracak hali yok.Müsade eder misiniz?oraya teyze otursun.``dedim.3 genç alaycı bir tavırla güldüler.Şoför``bir sorun mu var?``dedi.Olanları anlattım.Şoför``hanımefendi beyler oturmuş,lütfen sorun çıkarmayın``dedi bana.``Ama bu haksızlık.Burada yaşlı bir teyze varken gençlerin oturması haksızlık..``dedim.Gençlerden biri:``eğer hak arıyorsan Hakkari`ye git!``dedi.Yanındaki diğer iki gençle birlikte kahkahaya büründüler.Onlara olan öfkem yüzlerce kat daha da artmıştı.İneceğimiz durağa gelmiştik.Hala öfkem dinmemişti.Nasıl bu kadar zalim olabiliyorlardı.Bu düşüncelerle birlikte teyzeye:``teyzeciğim sizi tek başınıza taksiye bindirirsem aklım sizde kalır.Ben . de sizinle geleyim.Daha sonra geri dönerim`` dedim.``peki evladım.``dedi masum bakışlarıyla kadıncağız.

Hastaneye varmıştık.Teyze torununu ziyaret etti.Ben toplantıyı yaşlı bir insana yardım etmenin mutluluğuyla unutmuştum.Birlikte geri dönüyorduk.Teyzeyi evine kadar bırakacaktım.Hastaneye gittiğimiz yoldan dönecektik.Teyze biraz yürümek istedi.Giderken geçtiğimiz yerden geçiyorduk.Etraf insanlarla doluydu.Yoğun bir kalabalık vardı.Sesler oldukça yüksekti.Ne olduğunu öğrendik.Hastaneye giderken bindiğimiz otobüs kaza yapmıştı.3 kişi ölmüştü.Diğerleri ise yaralıydı.Ölenlerin bizle alay eden gençlerin olduğunu öğrenmiştim.Şoför ise ağır yaralıydı.Bir kamyonla çarpışmış.Ve kamyon da Hakkari`den geliyormuş...

DXG
DXG

Founder Ceo

Founder Ceo

Erkek
Şuku : 2
Entry Puanı : 10103

100%